Michał Paszkowski

Efektywny przedsiębiorca

Światłowód w Zespole Szkół w Suchowoli

Udało się zakończyć kolejną inwestycję. Tym razem w miejscowości Suchowola, został doprowadzony światłowód z węzła telekomunikacyjnego do Zespołu Szkół aż do punktu dostępowego, znajdującego się na dachu budynku. Nie byłoby to możliwe dzięki Wójtowi Gminy Wohyń.

Serdecznie podziękowania kieruję do Wójta Gminy Wohyń Pana Tomasza Jurkiewicza i Dyrektora Zespołu Szkół w Suchowoli Pana Andrzeja Iwanejko za otwartość we wdrażaniu nowych technologii i wspieraniu przedsiębiorczości.


Read more...

Będzie światłowód w Zespole Placówek Oświatowych w Borkach

Od lutego 2018 roku jako przedsiębiorca telekomunikacyjny, wnioskowałem kilkukrotnie do Wójta Gminy Borki Pana Radosława Sałaty o wybudowanie przyłączy światłowodowych do Zespołu Placówek Oświatowych w Borkach, Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej i Zespołu Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej oraz do Urzędu Gminy Borki.

Za każdym razem wniosek był odrzucany, rozpatrywany negatywnie lub pozostawał bez rozpatrzenia.


Read more...

Piszą o wojażach mojej firmy

Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczął konsultacje projektu decyzji w sprawie ustalenia warunków dostępu dla firmy Bor-Wan, lokalnego ISP z miejscowości Borki w powiecie Radzyń Podlaski do ...Więcej ...

Autor: Marek Jaślan, Źródło: telko.in


Życzenia Świąteczne


Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
życzę wszystkim dużo zdrowia,
radości, wzajemnego szacunku,
oraz spełnienia marzeń w nadchodzącym
2019 roku!


Komentarz w sprawie I tury wyborów


Dla mnie kampania już się zakończyła. Jestem zadowolony z osiągniętego wyniku, mimo że nie kładłem nacisku na ilość plakatów wyborczych, a bardziej na kontakt bezpośredni z mieszkańcami. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy obdarzyli mnie zaufaniem i oddali na mnie swój głos. Jestem usatysfakcjonowany, że nie związany w żaden sposób z polityką, uzyskałem taki wynik. Mogę śmiało powiedzieć, że osiągnąłem zakładany cel. 

Moi wyborcy pytają, kogo poprzeć.


Read more...

Podziękowania

Szanowni Państwo! Mieszkańcy Gminy Borki!


Serdecznie dziękuję Wam za każdy głos oddany na mnie w I turze wyborów samorządowych.


Dziękuję również wszystkim zaangażowanym w organizację wyborów - pracownikom urzędu, członkom komisji wyborczych oraz tym, którzy czuwali nad demokratycznym przebiegiem głosowania - za trud organizacyjny, poświęcony czas i ciężką pracę.

Serdecznie zapraszam już 4 listopada na II turę wyborów.

Z wyrazami szacunku
Michał Paszkowski

Szanowni Państwo! Szanowni Wyborcy! Mieszkańcy Gminy Borki!

Szanowni Państwo!

Szanowni Wyborcy!

Mieszkańcy Gminy Borki!

Serdecznie dziękuję za życzliwe i miłe przyjęcie w Waszych domach. Jest mi niezmiernie miło móc Was odwiedzić. Miałem okazję uczestniczyć w chwilach radości ale też i smutku. Miałem okazję wysłuchać Waszych problemów i bolączek.  Niestety, czasu jest mało, abym mógł porozmawiać z Wami wszystkimi. Dlatego pragnę przeprosić tych, do których nie uda mi się dotrzeć.


Read more...

Dzieci kukurydzy


Nie sądziłem, że moja kandydatura na wójta wzbudza, co u nie których, aż takie emocje. To dla mnie jasny sygnał, że idę we właściwym kierunku.

W piątek po południu powiesiłem baner wyborczy tuż za skrzyżowaniem ulic: Chmielnej, Lipowej i Wojska Polskiego, w kierunku do Osowna. Według relacji świadków w niedzielę wieczorem, tuż przed północą, trzech delikwentów go zerwało. Po tym jak zostali nakryci w popłochu zaczęli uciekać w kierunku Osowna.


Read more...

Kampanię wyborczą zacząć czas ...


Szanowni Państwo! Szanowni Wyborcy!

  

Zacznę o słów "Wójtem się bywa, a człowiekiem się jest". Dlaczego takie słowa? Uważam, że zarządzanie Gminą Borki, krótko mówiąc mocno kuleje a wójt powinien być dla wszystkich, nie tylko dla wybranych. Chcę, by w naszej gminie żyło się godnie. Najważniejsze decyzje będę zawsze konsultował ze społeczeństwem.


Read more...

Postanowienie Komisarza Wyborczego w Białej Podlaskiej


Jeśli jesteś osobą z charyzmą, lubisz udzielać się publicznie, działać społecznie, chcesz coś zmienić, masz coś do powiedzenia i chcesz, żeby Cię usłyszeli ... ta funkcja jest dla Ciebie - Radny Gminy Borki. Nie czekaj. Zgłoś się do mnie już dziś!
Internet po światłowodzie w Czemiernikach


Dzięki przychylności władz Gminy Czemierniki, ruszyła budowa światłowodu w Czemiernikach, tj. został wykonany zaciąg kabla światłowodowego do kanalizacji kablowej Orange. Na moje zlecenie, pracownicy firmy Paweł Zykubek z Łukowa, dokonali tychże prac, wzdłuż ulicy Kockiej i Rynku. Dalsze prace polegające na budowie przyłączy światłowodowych m. in. do Zespołu Szkół w Czemiernikach, planowane są w dniach między 30 lipca a 3 sierpnia.


Read more...

Otwarcie, którego nie było

Z końcem czerwca br. do użytku została oddana rozbudowana oczyszczalnia ścieków w Borkach. Nie byłoby w tym nic dziwnego czy ciekawego, gdyby nie fakt, że wójt nie pochwalił się tym, ani na swoim profilu, ani w lokalnej prasie. Dziwne, bo często się chwalił nawet czymś, czego jeszcze nie wybudował.


Read more...

Była i nie ma. Gdzie jest Perła?

Jesteśmy karmieni przez włodarzy kiełbasą wyborczą a w lokalnych mediach pojawiają się coraz to nowe wydarzenia i osiągnięcia poszczególnych wójtów. Przykładem jest krzykliwa informacja, zamieszczona na łamach lokalnej prasy o tym, że „Gmina Borki otrzymała tytuł Perły Samorządu 2018”. Okazuje się, że w rzeczywistości tego tytułu nie otrzymała, gdyż nie ma jej w oficjalnym rankingu: Perły samorządu 2018: a tak wybieraliśmy najlepsze gminy autor: Jan Kowalczyk, Mariola Wytrykus.


Read more...

Ułani, tacy prawdziwi i malowani


Kolejna już impreza z „Kalendarza imprez na 2018 rok” przy dofinansowaniu Gminy Borki to „Ułani Ułani Malowane Dzieci”, która odbyła się w dniu 30 czerwca we Wrzosowie. Jak na lipiec pogoda i frekwencja nie dopisała ale Ci, którzy przybyli, mogli podziwiać wyczyny ułanów, spróbować waty cukrowej czy lodów, przejść instruktaż z pierwszej pomocy, podziwiać dzieła dzieci, które malowały ułanów i oczywiście zjeść kiełbaskę. Zapraszam do oglądania.mp

Szybki Internet w Zespole Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej


Pomimo braku przychylności ze strony władz gminnych na budowę przyłączy światłowodowych, udało mi się podłączyć Zespół Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej do szerokopasmowego Internetu w technologii radiowej. Po przeprowadzonych testach przepustowość waha się w przedziale od 80 do 95 Mb/s. Dotychczasowe dwa łącza o łącznej przepustowości 4 Mb/s, zostały zastąpione łączem o przepływności 40/15 Mb/s. Dzięki temu młodzież zespołu szkół będzie mogła cieszyć się szybkim Internetem.

mp

Nasze Paprotki i Paproteczki

W piękne, upalne sobotnie popołudnie, wszystkie pokolenia z naszej gminy połączyły X już Spotkania z Pieśnią i Tradycją Weselną, tym razem w Krasewie. Licznie przybyli goście, a także mieszkańcy naszej gminy bawili się, nucąc tradycyjne weselne pieśni i przyśpiewki, przy akompaniamencie zespołów śpiewaczych z poszczególnych miejscowości. Można było podziwiać zespół taneczny "Borkowiaczek", śpiewaczy "Mięta" i Panie z kół gospodyń wiejskich.


Read more...

Cyrk w gminie


7 czerwca do naszej gminy zawitał cyrk z klaunami i ze zwierzętami. Można było zobaczyć węże, taniec z szarfą, pokaz „akrobacji” czy pana, który zabawiał publiczność łamaną włoszczyzną. Przez ponad półtorej godziny dzieciaki miały dobrą zabawę. mp

Biznes Lubelskie

W Białce koło Radzynia Podlaskiego można było "posmakować" wiedzy z zakresu ochrony danych osobowych, mediacji sądowych, motywacji w biznesie i nie tylko. Więcej o tym wydarzeniu można przeczytać tutaj.

Link:  Autorzy: Monika Mackiewicz Data Publikacji: 30 Maj 2018

mp

Wójt Gminy Borki nie chce darmowych przyłączy światłowodowych do szkół

Szybkie sieci telekomunikacyjne stają się koniecznością. Ruszył rządowy projekt budowy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, za pomocą którego operator ma dostarczać placówkom oświatowym usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu, w tym przypadku NASK. Także i ja postanowiłem mieć w tym przedsięwzięciu swój udział poprzez budowę darmowych przyłączy światłowodowych do szkół na terenie gmin, gdzie funkcjonuje moja sieć. Zacząłem od uzyskania zgód na wejście w teren na nieruchomości, które są własnością gmin.


Read more...

Nowa strona www

Strona powstała w celu zaprezentowania mojej osoby 

aby Ci, którzy mnie nie znają poznali 

a Ci, którzy znają 

byli na bieżąco.